четверг, 17 мая 2012 г.

Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги.

                                                                                                                                                                                                                                                                                   

  67-рік святкуємо День Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками, Перемоги у найжорстокішій і найзапекліші війні - Великій Вітчизняній.
Книжкова виставка у читальному залі районної бібліотеки
Попільнянщина - невеличкий клаптик території колишнього Радянського Союзу, але з цієї землі пішли боронити Батьківщину близько 10 тисяч воїнів. І майже половина з них, 4 тисячі 360 чоловік, не повернулися з поля бою, загинули смертю хоробрих. Їх могили повсюди. Де заставала смерть, там і було останнє пристанище наших співвітчизників. У роки війни з нашого району було насильно вивезено до Німеччини 8 тисяч 681 людину. І, на превеликий жаль, третина з них так і не повернулася з лещат фашистської Німеччини.З кожним роком меншає і меншає очевидців тієї трагічної доби. Але память жива. І ратні подвиги батьків, дідів, прадідів житимуть у серцях дітей, внуків, правнуків...
У читальному залі районної бібліотеки пройшла літературно-музична година "Нарешті знищена війна, весняним громом Перемоги", де прозвучали широко популярні в роки війни пісні. Різні долі були в пісень, але вони служили одній загальній справі,- підняти бойовий дух, підняти народ на ворога і перемогти його.












понедельник, 7 мая 2012 г.

Мистецтво, що випромінює світло


Епоха Відродження була чи не найпліднішим періодом в історії мистецтва й подарувала світу цілу плеяду геніїв, які досягли справжніх висот художньої творчості. Це Леонардо да Вінчі, Мікеланджело й Рафаель, які в очах сучасників перевершували всіх своєю майстерністю; можливо, саме з тієї пори в мистецтві стали бачити велике покликаня художника, а не просте замовлення на гроші. Про геніїв потрібно знати, ними потрібно пишатися, їх потрібно наслідувати... Саме про одного з них - постать Леонардо да Вінчі, був проведений у Попільнянській школі №2, працівниками районної бібліотеки   мистецький вернісаж "Мистецтво, що випромінює світло..." з нагоди 560-річчя з дня народження видатного генія. Відчути дух епохи, в яку він жив і творив, допоміг  на святі відеоролик, який узагальнено пролив світло на загадковість і таємничість геніального таланту Леонардо да Вінчі.

Леонардо був на стільки великий, що сучасні шукачі невідомого оголосили його прибульцем з майбутного. Хто знає... Його роботи ставали зрозумілі лише через кілька сотень років, а багато, як важають експерти, належить зрозуміти лише нашим нащадкам. Найбільшу цікавість для сучасників і для нас становить його знаменита "Мона Ліза" - таємнича і загадкова водночас. Це підтвердив ще один відеоролик, в якому розповідалося, як працював Леонардо над своїм шедевром, і яку таємничу силу приписують картині її дослідники.